Nastavenie posedu / Bike fitting

Každý pravidelný cyklista sa nevie dočkať chvíle, kedy nasadne na svoj bicykel a vychutná si jazdu na ňom. No človeku nie je pohyb a posed na bicykli prirodzený. Sedieť prehnutý 2-3 hodiny v sedle často so sebou prináša bolesti alebo tŕpnutie v chrbte, pleciach, kolenách, chodidlách či v urogenitálnych zónach. Veľa cyklistov donekonečna upravuje svoj posed, nastavujú rôznu výšku sedla či dĺžku predstavca, avšak stále nevedia prísť na to prečo sa počas bicyklovania skrátka “necítia dobre.” Práve vzťahom medzi bicyklom a človekom sa zaoberá bike fitting. Je to proces nastavovania bicykla tak, aby sa cyklista cítil komfortne, nemal bolesti v kĺboch/svaloch/chrbtici, pedáloval efektívne a tým dosahoval vyšší výkon.

Nastavenie tretier a pedálov

 

Nastavenie sedla

unnamed (1)

Nastavenie riaditiek

unnamed (2)

 

BASIC BIKE FIT

BASIC Bike fitting je obľúbená voľba pre všetkých cyklistov, ktorí pociťujú diskomfort v oblasti chodidiel, kolien, chrbta, pliec či rúk, alebo tomu chcú predchádzať. Komplexné posúdenie všetkých kontaktných bodov a ich správne nastavenie, ktoré zohľadňuje individuálne požiadavky cyklistu, je podstatou BASIC Bike fittingu. Optimálne nastavenie s dôrazom na komfort je dosiahnuté kombináciou priameho pozorovania pri pedálovaní, statického merania vzdialeností a uhlov a subjektívnych pocitov cyklistu.

PRO BIKE FIT

Pre výkonnostných cyklistov, ktorím záleží na každom jednom detaile a chcú neustále zvyšovať svoj výkon je PRO Bike Fitting jednoznačnou voľbou. Základom je posúdenie flexibility pre správne nastavenie posedu a taktiež posúdenie stavu core svalstva, ktoré zabezpečuje stabilitu panvy. Nastavenie všetkých kontaktných bodov podlieha dynamickému meraniu, tzn. všetky vzdialenosti a uhly sú merané pod záťažou za jazdy pomocou videotechniky a špecializovaného softvéru. Výstupom PRO Bike Fittingu je Bike Fit Report, kde sú zaznamenané všetky podstatné údaje a doporučenia, ktoré majú viesť k zvýšeniu efektivity a tým pádom aj k zlepšeniu výkonu.

OBJEDNAJTE SA

Tel.: 0907 841 800